Descrição
| Gender | Men |
| Main color | Blue |
| Frame color | Blue |
| Frame material | Plastic |
| Rim Style | Full-Rim |
| Lenses Color | Blue |
| Lenses Material | Plastic |
| Lenses Effect | Gradient |
| Lenses width | 50mm |
| Bridge width | 21mm |
| Temples Length | 145mm |
| Filter Category | 2 |
| Protection | 100% UVA & UVB |
| Spring hinge | No |
| Style | Round |













